January 2015

Jak začít?

3. january 2015 at 19:22 | Lour |  Zápisník té střelené

Je smutné, že poslední nadpis článku byl, že jsem zase začala být aktivní a teď se Vám ozývám po cca 5 měsících..

Ahoj!
Přiznám se, že mi to dělá celkem problém něco psát, protože vlastně ani nevím, co bych měla psát. To, co se u mě dělo, když jsem byla neaktivní? Nebo bych se snad měla začít omlouvat? A potom tu je i další možnost, že bych prostě dělala, že se nic nedělo. Ani jedna z vyjmenovaných možností mě nějak netáhne, takže co? Možná z každého něco. :)
Myslím, že uvnitř jsem pořád ta stejná Lour, jen jsem nastoupila na střední školu a každé ráno mám v uších sluchátka. Naprosto jsem se zbláznila do hudby. Pravdou je, že jsem i na základce dost často poslouchala písničky, ale teď jsem pokročila na vyšší level. :D A to nejen v množství naposlouchaných hodin, ale i v žánru. Pořád jsem věrná svým milovaným Beatles a celkově té staré rockové klasice, ale zkusila jsem začít poslouchat i "něco jiného".. Tím myslím, že jsem zkoušela zabruslit do nových žánrů, tak třeba Artic Monkey, které teď naprosto zbožňuji! Tak to nám wikipedie tvrdí, že je to indie rocková kapela - uznávám, pořád tam jsou ty prvky rocku. :D Zkusíme něco dál.. Radiohead! Jejich Karma Police jsem se hned musela naučit na klavír. Narazila jsem na ně díky Tumblru, na kterém poslední dobou trávím celkem dost času. :D Takže, co nám tady píše naše chytrá encyklopedie? Alternativní rocková skupina. No dobrá, i tam je rock, ale před ním stojí alternativní, takže se to počítá jako nějaký nově objevený žánr, co? :) Taky jsem začala více poslouchat Metallicu - možná i kvůli jedné osobě - Díky! ;), což je trash-metalová kapela! Takže jsem vám konečně dokázala, že jsem objevila i jiný žánr. :D

No a co se týče knih, tak tam jsem pořád stejná. Pořád u mě přebývají fantasy, sci-fi knihy. Teď sice hlavně čtu dívčí romány, ale v zimě to tak mám snad vždycky. Právě čtu Eleanor & Park /Rainbow Rowell/ a už mi tu na stole leží Papírová města /John Green/, které jsem dostala na Vánoce. Spolu s Papírovými městy jsem dostala i Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel /Jonas Jonasson/ a na toho se už taky dost těším! Mimochodem, s Novým rokem se nese i nová knižní challenge, takže jaký jste si dali letos cíl, že přečtete knížek? Můj je 50, snad to zvládnu, protože je to celkem náročné s tou školou, ale chci si přečíst už i nějaké knihy k maturitě, takže jo, snad to zvládnu! ;)


Možná bych Vás mohla trošku informovat, jak to teď bude s blogem. Já vlastně ani sama nevím. Když budu mít čas a chuť, tak zkusím přidat nějaký článek. Chci nadále pokračovat v recenzích a také chci zlepšit jejich kvalitu a tak nějak i styl. Předminulý článek byla filmová recenze, takže u těch platí to samé jako u těch knižních. A co s povídkami? Eh, zatím neplánuji pokračování, jaksi tomu nemůžu přijít na chuť. Nedávno jsem si to pročítala a vlastně ani nechápu, jak jsem to mohla zveřejnit. :D Ale když mě navštíví někdy paní Múza a bude mi chtít poradit, co mám udělat s těmi upíry, nebo s tou záhadnou knihou, nebudu se bránit. :) Celkově doufám, že to bude všechno zase takové, jako dřív.


Tento článek byl asi tak nějak o ničem, ale pomohlo mi to. Možná nevěříte, ale sednout si po těch několika měsících a začít jen tak psát není zrovna lehké. Teď, když dopisuji poslední věty článku vím, že v tom dalším už se můžu začít věnovat něčemu konkrétnějšímu - třeba nějaké recenzi? :) Uvidíme. Mi nezbývá, než se s vámi rozloučit. Vím, že je 3. ledna, ale i tak Vám chci popřát vše nejlepší do Nového roku, hodně zdraví a štěstí (jak originální ), plno splněných přání, co nejvíce dosažených cílů a ať máte kolem sebe lidi, které máte rádi a oni vás. Mějte se krásně a ať je Váš rok 2015 jedním z nejlepších.


S pozdravem
přebornice na hudební žánry Lour :)