Álison, thank you! :)

5. march 2014 at 20:19 | Lour |  Zápisník té střelené
Přeji krásný večer!

Po celkem dlouhé době se vám zase ozývám! Jestli by někoho zajímalo, jak dopadl můj týden, kdy jsem mluvila pouze anglicky, tak úžasně! Když jsem se se všemi loučila, tak jsem tam málem začala brečet - a to hlavně, když mě objal Álison (Brazilec), Busa (Turkyně) a Beatriz (Chilanka), protože jsem je měla nejradši a nejvíce jsem si s nimi rozuměla. :)

Ale dneska bych zůstala chvilku u Álisona, který si pro nás připravil skvělou prezentaci o Brazílii a tak trochu o sobě. Álison má 4 práce a jednou z nich je pomáhat lidem, taky by chtěl změnit svět, nebo být ministrem zahraničí (Myslím, že něco takového.. :D) Abych to uvedla na pravou míru - Tento Brazilec umí nějak 8 jazyků, prý by chtěl umět i česky, ale je to pro něj moc těžké, ale už mu to po tom týdnu začalo trošku jít, hlavně AHOJ! :D Nicméně, zastavím se u toho pomáhání lidem. Álisonovi umřela matka, když byl poměrně malý kluk, myslím, že byla závislá na drogách. Tak se tedy odstěhoval a bydlí celkem daleko od své rodiny - sestry, takže se s ní moc nevídá. Začal se tedy zabývat pomáháním a říkal nám o tom něco i ve své prezentaci. Mluvil tedy hlavně o odlišnosti, cituji, jak to přesně říkal - "Different is good" Poté přešel k nemocem - rakovině. Zeptal se nás, zda známe Zacha, samozřejmě, že jej nikdo neznal. Álison nám něco o něm řekl. Zach byl jeho kamarád z Ameriky, který měl rakovinu a museli mu amputovat nohu, doktoři mu řekli, že má jen pár měsíců (?), než zemře. Zach si z toho nic nedělal a užíval si život naplno! Myslím, že bude lepší, když vám přidám raději video o Zachovi, takže si ho tedy užijte! :)

Pokud máte trošku problém s angličtinou, tak tam, kde je ozubené kolečko je i malý obdélníček, na něj klikněte a nastavte si titulky! ;) (Ale jsou strašně blbé :D)

Přibližně týden po zveřejnění videa Zach zemřel...

A tato věta, kterou potom Álison vyslovil mě dostala, to už mi trochu tekly slzy. Pár lidí ze školy to video už vidělo před námi a jedna slečna byla kvůli tomu videu totálně v háji. Celou přestávku probrečela a byla z toho celá špatná. Takže jsem věděla, že to bude něco smutného, poměrně dobře jsem se držela, ale ten konec, to už se nedalo vydržet.. :(

Celý ten příběh mi připomenul Hvězdy nám nepřály od J. Greena, které jsem teda pořádně obrečela. Hodně lidem toto video otevřelo oči a na FB se začaly objevovat statusy, že děkují Álisonovi za všechno a já se nedivím, protože on je fakt skvělý člověk. Připadá mi, že by nikdy nemyslel sobecky nebo o někom ve zlém a takových to lidí je na světě opravdu málo, protože každý snad už párkrát myslel sobecky, ne? ;) Stále mu na tváři hrál úsměv a tím všem dokazoval, že život je prostě krásný a jedinečný. Možná i ta jeho čepice, kterou pořád měl na sobě nebo ji furt někde tahal, byla toho všeho součástí. (Nebo mu byla prostě zima. :D) Tak či onak, lidé se smáli a já myslím, že právě o to mu šlo.

Takže Álisone, naše město ji změnil a to je skvělý začátek ke změně celého světa!! :)

A když tak všichni děkovali, tak i já se přidám, protože Ti děkuji za to, že jsi nám všem ukázal, že naděje nikdy neumírá. Protože i přes to, že jsi měl těžké dětství, jsi zůstal věřit a začal pomáhat i ostatním a to se cení! :)

- Álisone, DĚKUJI TI! :)

P.S. - Pokud si chcete poslechnout celou písničku Clouds, kterou zpívá Zach, tak přidávám video.

S pozdravem vaše
přemýšlivá Lour :)


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Aeven Aeven | Web | 5. march 2014 at 20:59 | React

Já jsem si asi nejvíc rozuměla s Krissy, (Nina Dobrev from Bulgaria):) Ale o Álisonovi jsem toho hodně nevěděla jak vidím...:) Zřejmě ho naše třída tak vylekala, že nám raději nic neřekl, jenom že by chtěl být diplomat nebo něco takového a pak nám pouštěl videa z Brazílie a Lepo Lepo :D

2 Lenča Lenča | Email | Web | 7. march 2014 at 12:14 | React

Konečně jsem se podívala na to video. A brečím, jak jinak :D Díky, žes mi o něm řekla:)

3 Kath Kath | Web | 9. march 2014 at 20:25 | React

Velmi inspirativní, ale zároveň smutné :/ Je mi Zacha líto, na druhou stranu ale možná to video pomůže lidem s rakovinou se s tím nějak vypořádat a naučit žít :)

4 Nella Mind Nella Mind | Web | 10. march 2014 at 20:40 | React

Loučení je vždycky strašný, vždycky se mi chce brečet, ať už se loučím s člověkem, nebo se starými tepláky.
Hlavní je, žes to zvládla. :)

Bojím se toho videa. Nevím, jestli si to mám pouštět, protože si docela dokážu představit, co v něm bude, a to je prostě hrozné.
Taky mně to připomíná TFiOS.

To je krásné. Člověka, jako je Álison, bych chtěla poznat, vážně. Pravda ale je, že je úžasné už jenom to, že vím, že někdo takový existuje.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement