March 2014

Álison, thank you! :)

5. march 2014 at 20:19 | Lour |  Zápisník té střelené
Přeji krásný večer!

Po celkem dlouhé době se vám zase ozývám! Jestli by někoho zajímalo, jak dopadl můj týden, kdy jsem mluvila pouze anglicky, tak úžasně! Když jsem se se všemi loučila, tak jsem tam málem začala brečet - a to hlavně, když mě objal Álison (Brazilec), Busa (Turkyně) a Beatriz (Chilanka), protože jsem je měla nejradši a nejvíce jsem si s nimi rozuměla. :)

Ale dneska bych zůstala chvilku u Álisona, který si pro nás připravil skvělou prezentaci o Brazílii a tak trochu o sobě. Álison má 4 práce a jednou z nich je pomáhat lidem, taky by chtěl změnit svět, nebo být ministrem zahraničí (Myslím, že něco takového.. :D) Abych to uvedla na pravou míru - Tento Brazilec umí nějak 8 jazyků, prý by chtěl umět i česky, ale je to pro něj moc těžké, ale už mu to po tom týdnu začalo trošku jít, hlavně AHOJ! :D Nicméně, zastavím se u toho pomáhání lidem. Álisonovi umřela matka, když byl poměrně malý kluk, myslím, že byla závislá na drogách. Tak se tedy odstěhoval a bydlí celkem daleko od své rodiny - sestry, takže se s ní moc nevídá. Začal se tedy zabývat pomáháním a říkal nám o tom něco i ve své prezentaci. Mluvil tedy hlavně o odlišnosti, cituji, jak to přesně říkal - "Different is good" Poté přešel k nemocem - rakovině. Zeptal se nás, zda známe Zacha, samozřejmě, že jej nikdo neznal. Álison nám něco o něm řekl. Zach byl jeho kamarád z Ameriky, který měl rakovinu a museli mu amputovat nohu, doktoři mu řekli, že má jen pár měsíců (?), než zemře. Zach si z toho nic nedělal a užíval si život naplno! Myslím, že bude lepší, když vám přidám raději video o Zachovi, takže si ho tedy užijte! :)

Pokud máte trošku problém s angličtinou, tak tam, kde je ozubené kolečko je i malý obdélníček, na něj klikněte a nastavte si titulky! ;) (Ale jsou strašně blbé :D)