Scarlet - A babičko, proč máš tak velké uši? :)

4. february 2014 at 19:16 | Lour |  Books
Hola Hou! :)

Ach, musím se pochválit, že píšu další článek v tomto týdnu, ale pravdou je, že se poněkud nudím. :D Na stole mě čeká hromada sešitů k opisování a já se nudím, jistěže.. ;) Ale chtělo se mi něco napsat a všimla jsem si, že už se tu dlouho neobjevila nějaká recenze. Uvažovala jsem, že napíšu na Hledání Aljašky /John Green/ Ale nakonec jsem se rozhodla pro Scarlet, protože bych snad neměla klid, kdybych někde nenapsala své pocity z knihy. :) Tak jdeme na to! :)

Scarlet - Marissa Meyer

Autorka: Marissa Meyer
Nakladatelství: Egmont
Anglický název: Scarlet - The Lunar Chronicles #2
Rok vydání (v ČR): 2013

Anotace: Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.
Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...Ta knížka je jedním slovem DOKONALÁ! Moc jsem se na 2. díl těšila a vyčkávala, jaká pohádka bude teď? Abych to vysvětlila. Autorka dostala úžasný nápad zapasovat známé pohádky jako Popelka, Karkulka,.. do budoucnosti. Ale neberte to tak, že hlavní hrdinky jsou nějaké princezny, nebo tak něco, nejsou. Vlastně ani nevnímáte, že je to podle nějaké pohádky. Jenom, když třeba Cinder ztratila střevíček, tak si řeknete, no jó! To je přece Popelka! Nebo v případě druhého dílu, Scarlet pořád nosí červenou mikinu a musím se přiznat, že tam byl muž, který se jmenoval Vlk a mi došlo až ve čtvrtině knihy, že je to Vlk jako vlk z Karkulky, akorát trošku jinak pojaté. :D Jednoduše chci říct, že se vůbec neděste toho, že je to podle pohádky, protože když budete knihu číst, tak zjistíte, že to není podstata příběhu. :D Já opravdu nevím, jak to vysvětlit. :(

Kniha byla opravdu čtivá. Kdybych měla více času, dokázala bych ji zhltnout za 2/3 dny. A rozumějte, já jsem chtěla, když jsem Scarlet nečetla, tak jsem trpěla, protože jsem potřebovala NUTNĚ vědět, jak to dopadne. A to hlavně na konci, tam autorka ze sebe vydala snad všechno, poslední část knihy nenechá čtenáře v klidu a šíleně vás emocionálně vyčerpá. Po dočtení jsem si musela dát týden pauzu od knih, protože jsem pořád myslela na to, jak to dopadlo, co se bude dít dál a furt jsem se mlátila do hlavy, proč jsem si některých věcí nevšimla? Princ Kay mě celou knihu štval, i když tam bylo pár ojedinělých místeček, kdy jsem roztála a smála se jako pitomá, ale takové místa byly spíše u Scarlet a ... :D Nic neřeknu! :D ;)

----Drobné spoilery, které by se daly přehlédnout :D ----

Kdybych měla říct, kterou z holčičích postav mám radši, jestli Cinder nebo Scarlet, tak si prostě nedokážu vybrat. Scarlet jsem obdivovala za to, jak moc chtěla zachránit babičku a jak byla statečná. Strašně se mi líbila scéna, když byla Scarlet, Vlk a jeho bratr u jezera a Scarlet vytáhla bouchačku, kterou pořád nosila u sebe, a střelila Vlka do ruky a on jen nevěřícně zíral, že to opravdu udělala. :D No a Cinder, tu mám ráda už od prvního dílu, akorát mě naštvala, že hned neřekla "kapitánovi", kdo doopravdy je, ale musím říct, že mi připadala v 2. díle taky taková statečnější a odhodlanější. :)

V prvním díle jsem si zamilovala i citáty, které byly vždy u větších kapitol připsány a byla jsem šťastná, že jsem je našla i u druhého. A něco k přebalu knihy - U Cinder byla opravdu strašná obálka, když jsem se podívala na originál, tak jsem jen v duchu nadávala na nakladatelství, proč nedali originální obálku. Ale u Scarlet mi vytřely zrak. Tam je zase naopak nádherná. Můžu říct, že hezčí než originál! :) Dokonce jsem si ji i musel nakreslit. :D

Abych to shrnula dohromady - Celá série Měsíční kroniky patří mezi mé nejoblíbenější a jsem strašně ráda, že jsem na tyto knihy narazila a už se strašně těším na 3. díl Cress a jak jsem zmiňovala na začátku - Jaká bude teď pohádka? Naštěstí to už zjistím tento rok a doufám, že to bude co nejdříve! :D :)

Scarlet dávám 5 knížek, protože si to zaslouží. ;)
/5

Já se s vámi rozloučím, doufám, že se vám recenze líbila a já se teď jdu dívat na čt2, kde mi běží Doctor Who :) Mějte se krásně a užívejte si prázdnin, pokud je taky teď máte. :D :P

S pozdravem
měsíčňanka Lour :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Date tree Date tree | Email | Web | 5. february 2014 at 16:58 | React

Ta vypadá hodně dobře! :) a koukám, že čteš tři kamarády, tak doufám, že na ně potom napíšeš recenzi.. chtěla bych si je také přečíst, tak jestli to za to stojí :)

2 Nell Nell | Web | 7. february 2014 at 16:54 | React

To nezní vůbec špatně! I když to není knížka, po které bych sáhla, jakmile bych ji uviděla, až nebudu mít co číst, popřemýšlím o téhle. :)

3 Piks Piks | Web | 9. february 2014 at 14:17 | React

Ohó, vyzerá to celkom dobre :) asi prehodnotím svoje zanedbávanie knižnice v poslednej dobe (ak to tam, samosebou, nájdem).

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama