December 2013

2014 - I wish you

31. december 2013 at 21:37 | Lour |  Zápisník té střelené

Krásný Silvestrovský Večer!

Inu, píšu tedy článek. V hlavě mi prolétlo, že bych měla být slušná, tak jak mě vychovali a popřát vám něco na nový rok. Takže sedím u mého psacího stolu na nové židli (je i houpací! :) ), jím sýrové koule, poslouchám hudbu v mých nových STAR WARS sluchátkách, které jsem mimochodem dostala na Vánoce (A jsou s YODOU!! :D ) a uvažuju, co bych asi měla popřát. Ne, že bych nevěděla co, to vím, ale jen mi připadá, že každý si přeje to stejné. Jistě, že to jsou důležité věci, i já je přeju všem. Ale letos bych chtěla něco vymyslet. Lámat si hlavu, protože je to novoroční přání, nad kterým by měl každý popřemýšlet, zda je třeba to, co jste řekli těm lidem potřebné. Já bych třeba svému otci nepopřála hodně peněz, jelikož jich má opravdu dost, ale i tak mu to hodně lidí řekne. Proč? Nepřemýšlí nad tím. A já si myslím, že to co řeknete na Nový rok, se může ten rok stát. Zní to jako klišé, ale já nevím, prostě chci, aby moji čtenáři blogu měli nějaké odlišné přání, protože celkově jsem celá nějaká divná.. :D Ale co to bude? Jistě, že to bude ZDRAVÍ, ÚSPĚCHY VE ŠKOLE, ŠTĚSTÍ, PŘÁTELÉ, LÁSKU ale co dál?.. ODHODLÁNÍ, něco, co hodně lidem chybí. To, co máte chuť zrovna udělat, udělejte to! Nepřemýšlejte nad tím a prostě to udělejte. Nebo já třeba letos budu dělat přijímačky. Chci si dát obě přihlášky na gympl. A budu se ze všech sil snažit, abych se tam dostala. Vlastně můžu říct, že dostat se na gympl bude v roce 2014 můj nejvyšší cíl.Můžou to být malé činy, ale i obrovské. Takže určitě přeju ODHODLÁNÍ! A dál? SMÍCH. Smějte se, co nejvíce můžete. Protože jak všichni víme - Smích lečí a prodlužuje život! :) Zapomeňte na všechny blbosti a smějte se. I v těch nejhorších chvílích se pokuste smát, i když je to těžké. Nebo jen tak ničemu se smějte. Lepší než se pořád mračit. ;) A co dál? VĚŘTE V SEBE! Každý člověk je originál, takže je něčím výjimečný, takže věřte v tu věc, co vás dělá výjimečnou. A co to je? Všechno, naprosto všechno! Hlavně si nepodrývejte sebevědomí. Naopak, zvyšujte si ho, ale zase ho nemějte moc vysoké ;) Takové to zdravé sebevědomí.

A to je asi vše, co jsem vymyslela. Takže vám přeji LÁSKU, PLNO PŘÁTEL, ŠTĚSTÍ, ÚSPĚCHY VE ŠKOLE/PRÁCI, ZDRAVÍ, ODHODLÁNÍ, HODNĚ SMÍCHU A VÍRU V SEBE! Tak si užijte poslední hodiny, minuty, vteřiny roku 2013, uzavřete ho s lidmi, které máte rádi a s těmi samými začněte i další rok - 2014 a už od prvního momentu ho udělejte nádherným, protože musí být nádherný! :)

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2014!!


Stonožka - Návštěva chrámu Sv. Víta

11. december 2013 at 20:29 | Lour |  Zápisník té střelené
(Jo, jsem ta druhá :D )

Krásný podvečer mí milý přátelé!

Tak jsem zase tady, ale o něco slavnější než před několika dnami. Tak dobře, od začátku. Moje p. učitelka si mě jednoho dne zavolala do svého kabinetu. První, co mi přišlo na mysl bylo - "O né, co jsem zase udělala." Neberte to tak, že mám pořád problémy, to vůbec. :D Takže jsem tedy šla za ní a ona mě požádala, zda bych nechtěla jet do Prahy. Prahu mám strašně ráda, tudíž jsem řekla, jako že se zeptám doma. Část se nám platila z fondu, takže to nebylo příliš drahé. Takže jsem se toho dne zeptala mamky, která mi s váháním tedy přikývla. Druhý den jsem to řekla p. uč. Která si mě potom volala snad co 2 hodiny. :D A jak si mě jednou zase zavolala, řekla mi, že by chtěla, abych vystoupila před lidi a kardinála Dominika Duku v chrámu sv. Víta a řekla přímluvu za děti, kterým naše škola pomáhá a jelikož já nejsem nějak stydlivá s radostí jsem řekla, že jo! Napsali mi text, a abych byla upřímná, moc jsem se ho neučila. :D A pak tedy nadešel den, kdy jsme měli jet. Nasedli jsme do vlaku a hurá do hlavního města! Když jsme vystoupily z vlaku, zjistila jsem, že je bohužel i tady strašná zima, ale co? Jsem v PRAZE!

Toho dne jsme byli na trzích, viděli ten slavný stromek na Staroměstském náměstí a teda nic moc přes den... A potom jsme byli v Národním divadle na Strakonickém dudákovi. Všichni jsme byli tak unaveni, že jsme tam málem usnuli, ale myslím, že se mi to líbilo a nasmála jsem se. A mimochodem, byli jsme na premiéře! :)