If I can't have a dog, he'll be at least in the book..

10. november 2013 at 12:54 | Lour |  Zápisník té střelené

Hola!

Po dlouhé době se vám zase vrací ta část blogovací Lour. :) Je neděle dopoledne, já už mám hotové úkoly, za což jsem na sebe moc pyšná, jelikož je vždycky dělám v neděli večer. :D Sice bych si teď měla opisovat sešit z dějepisu, protože na to učivo zítra píšem, ale já jsem v pohodě, jak jinak. Takže jsem si otevřela notebook (pořád mamčin :/ ) a ze zvyku zašla na stránku blogu, no a jelikož mi chybělo to ťukání do klávesnice ze kterého potom vznikne článek, tak teda píšu. První a asi největší novinkou je to, že už jsem TETA! Víte, jak blbě to zní? :D Je to holčička, což je pro mě blbé, jelikož jsem všude sázela na kluka, takže většině lidí teď dlužím čokoládu, ale hlavně, že je to zdravé! Jmenuje se Julča (Osobně bych dala jiné jméno, ale není naštěstí moje, takže do toho nebudu zasahovat ;) ) a narodila se 30. 10. 2013 v 18:35 - Sledujete ty trojky? :D Na ségru jsem pěkně čekala za dveřmi a poprvé jsem ji slyšela křičet! Takže to byl pro mě velký zážitek. :)

Taky jsem byla v Osvětimi, ale nechci v tomto článku moc prozrazovat, jelikož Osvětim bude mít vlastní článek. :)

A teď něco ke knížkám. V mé knihovničce se objevila nová kniha Marley a já /John Grogan/, ano, je to ten film. Jsem strašně ráda, že to mám i v knižní podobě, jelikož ten film je úžasný, takže se už těším, jak to začnu číst, ale momentálně čtu Ptačí zpěv od Megan Spooner, ale jsem teprve na začátku, takže nemůžu posoudit, jaké to je, ale vypadá to zajímavě. Až dočtu, tak vám dám vědět. A teď se vám musím k něčemu přiznat. :D Když jsem byla v knihovně, tak jsem si půjčila knížku Mládí furt v hajzlu, kterou napsal C.D. Payne, od kterého jsem četla jednu knihu, která byla taková optimistická, vtipná, takže jsem si řekla, že si půjčím i tuto. Mojí největší chybou bylo to, že jsem si nepřečetla o čem je. Což vždycky dělám, ale byla jsem unešená z toho, že jsem našla toho autora, že jsem si to nepřečetla. Kniha je určena pro kluky, kteří jsou ve věku 14, 15, 16, takže jsem po 10ti stránkách musela knihu odložit, jelikož fakt všechno o klucích vědět nemusím. :D Tím vám chci doporučit jednu věc - Vždycky si čtěte o čem kniha je. :D Což, ale stejně všichni dělají, ne?

Co bych vám tak ještě napsala. Jo! V úterý a ve středu budeme malým dětem hrát divadlo, já jsem se přihlásila na roli děda Vševěda a holuba. :D netuším, co si oblíknu, vlasy už mám, ale na holuba, který má vyskočit z dortu? :D To nevím... Taky máme tento týden psát scio testy, takže jsem zvědavá, jak dopadnu, snad dobře. Největší strach mám z matiky, naštěstí je to jenom zkušební. Já se vám musím ještě s něčím pochlubit. Ve čtvrtek jsem byla v klavíru a p. uč. se mě zeptala, jestli nechci hrát na vánočním koncertě s dechovkou, že bych tam hrála na klavír a tak já, že nevím, vzala noty a tam byl název písně, kterou zpíváme ve sboru a máme zpívat na tom koncertě, takže nic no. :( Ale i tak jsem ráda, že mi to nabídla, jelikož je to pro mě úspěch. :)

Ale teď už se rozloučím, jelikož si musím dopsat ten sešit a potom jdeme za ségrou. :) Tak se mějte úžasně!

S pozdravem
klavíristka Lour :)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Piks Piks | Web | 10. november 2013 at 18:24 | React

Jeeej, tak gratulujem k neterke! :) Určite budeš skvelá teta :)

K tým knihám - niekedy nepomáha ani keď si prečítaš o čom kniha je :D Už veľakrát sa mi stalo, že obsah bol super a kniha celá na houby :D Ale tak aj čítanie toho najväčšieho braku ti niečo dá - minimálne poznanie, že ho už viac čítať nebudeš :D

2 Nell Nell | Web | 10. november 2013 at 19:58 | React

Chápu, že ti to chybělo. Mně by to taky chybělo, ale asi bych to tak dlouho nevydržela. Říkáš si dlouho, mně to dlouho přijde, nenapsat víc než týden. Já nevydržím bez ťukání ani dva dny. Možná bych s tím měla něco dělat.
V každém případě jsem ráda, že jsi zase napsala. :)
Asi to musí být zvláštní, být teta v patnácti. Ale má to i spoustu kladů, určitě. Julča - to je hezké jméno. :)
Hah, aspoň ses trochu pobavila. Já bych to ze srandy četla dál, kdo ví, co bych se dozvěděla.
Já si teda nikdy nečtu, o čem knížka je. Většinou anotace odradí, anebo to zní úplně jinak, než jak to doopravdy je. Sázím na doporučení lidí, kteří mají rádi knížky - třeba tebe.
To jsou zajímavý role. Na holuba ještě něco vymyslíš, neboj. :)
Gratuluju. Kdyby mi to někdo navrhl, asi bych odmítla, protože já radši hraju sama, maximálně s jedním člověkem, co hraje na klarinet nebo cello, ale takhle, s více... No, byla by to zkušenost. A kdo ví, třeba mně to někdy někdo nabídne.
Měj se krásně! :)

3 Lenča Lenča | Web | 11. november 2013 at 22:53 | React

Náhodou, Julča je krásný jméno! :) Já jsem se zase pořád vsázela než se narodil brácha, že to bude holka :D

Na článek o Osvětimi už se těším. No, Marley a já znám jako film a ten film se mi jednou líbil, pak zas nelíbil.. těžko říct :D Taky se mi jednou stalo, že jsem četla knížku, která byla vyloženě pro kluky :D Myslím, že se to jmenovalo "Černý deník puberťáka" :D Ale byla to docela sranda :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama