Volby, Knihovna,..

23. october 2013 at 20:07 | Lour |  Zápisník té střelené
Bon Jour!

Tak tedy zase píšu. Sice jsem psala už o víkendu, ale to, co vzniklo z toho článku, který jsem psala v naprosto příšerné náladě, se nedalo zveřejnit. Teď sice také nejsem v moc dobrém rozpoložení, jelikož mám před sebou tunu učení a já si doposud jen četla knížky, což mě přivádí k tomu, že jsem byla včera v knihovně. Konečně jsem vrátila minulé knížky a půjčila si Ptačí zpěv /Meagan Spooner/, který jsem měla už od vydání v plánu si přečíst, ale nějak jsem se k tomu nedostala a včera jsem na to náhodou narazila. :) Další knihou jsou Zombie blondýnky /Brian James/. O této knize jsem slyšela, ale nějak jsem se na ni nezaměřovala, poté tady mám Mládí furt v hajzlu /C.D. Payne/. O tohoto autora jsem četla už jednu knihu, která byla oddechová a strašně vtipná, takže jsem byla ráda, když jsem narazila na tuto. A potom jsem si řekla, že bych si měla přečíst něco staršího, takže jsem si vzala Čas vlků od Williama Horwooda, kterou jsem už začala číst.

Já už se těším na pátek. Sice to teď bude znít strašně krutě, ale jedeme do Osvětimi a já se tam těším, ale chápejte, není to v tom smyslu, že se těším třeba jako na Vánoce, to opravdu ne. Já se těším, až se dozvím pro mne úplně nové věci o tom koncentračním táboře, jak se tam "žilo", a tak podobně. Prostě a jednoduše se těším na nové vědomosti. :D

Já vám musím ještě něco říct o včerejšku! Včera jsem měla sbor, a tak jsem se rozhodla, že bych ho navštívila (Eh, lépe řečeno jsem musela, jinak bych neměla splněnou půlku docházky a to by znamenalo horší známku na vysvědčení :D) Takže jsem hezky dorazila, vzala si tu jejich špinavou žlutou židli a sedla si do části, kde je 3. hlas. Přišla učitelka a skoro všichni byli na místě. Začali jsme se rozezpívávat a potom přišla ta horší čas. Písnička "Baby Please Come Home" /Michael Bubble/. Učitelka po nás (3. hlase) začala řvát, že vůbec nezpíváme, potom tam pořád dělala bordel jedná nána, která je mimochodem tupá jak tágo, ale vážně! Prosím vás, kdo začne ve 14ti letech vydávat nějaké klapavé zvuky pusou a to pořád dokola? Tak jsem se ji snažila nevšímat si (A bylo to těžké). Poté učitelka vyhodila celý sbor na chodbu, že mají chvíli volno a 3. hlas tam jako jediný samotný zůstal. Celou píseň jsme museli zpívat snad 6x a potom naštěstí zavolala zbytek, ale co mě na tom nejvíce štve je to, že já neumím zpívat, ale ona mě nutí! :D Ona si snad myslí, že každý umí vše.

Teď si vám trochu postěžuji na volby. Možná tušíte kam tím mířím. (To bych se divila :D) Já prostě nechápu, jak můžou lidi chtít volit komunisty! Já tu dobu sice nezažila, ale podle všeho z vyprávění to muselo být příšerné. Sice si nemyslím, že by udělali to stejné, co minule, ale i tak bych se za jejich vlády cítila ohrožená. Lidé za té doby nemohli nikam cestovat, komouši vybírali, co se bude vydávat za knihy! Jaká se bude hrát hudba. Mi tak někdo tohle nařizovat, tak už bych neručila za to, co udělám. Ale koho chcete potom teda volit? Třeba Úsvit od Okamury? (tohle prosím vás berte jako vtip, jestli se někomu líbí tato strana, tak toto berte, že je to pouze můj názor a já vám ho nevnucuji) Já netuším, koho bych volila, jelikož nikomu nevěřím a bála bych se, že jsem zvolila špatně, ale já věřím lidé zvolí dobře a bude nám všem hezky. :) A tímto bych asi uzavřela článek. Přeji všem dobré rozhodnutí u voleb a mějte se krásně!

S pozdravem
pilná studentka Lour
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ell Ell | Web | 23. october 2013 at 21:40 | React

Já taky chodím na sbor, ale náš sbor je teprve v plenkách. Co se týče učitelky na sbor v hodinách je to asi všude stejný :D Do Osvětimi bych se těšila, ale zároveň bála, já na toto nemám moc nervy, ale nové vědomosti se vždycky hodí :)

2 Nell Nell | Web | 24. october 2013 at 16:59 | React

Já když jdu do knihovny, tak taky vždycky naberu strašnou spoustu knížek. Prostě nemůžu odolat. :D
S Osvětimí tě chápu, taky bych se těšila. Bojím se, ale i doufám, že se tam někdy podívám. :)
Se sborem by mě to naštvalo, ale asi bych se i smála. Ale je hrozné, když dělají bordel ostatní a i ti, co se snaží, to pak schytají.
Přesně! nechápu, jak je někdo může volit. (Kromě těch, kterým se v té dobře dařilo, což ale není moc vysoké číslo.)
Ještě že zatím volit nemůžu, nevím, pro koho bych se rozhodla. Asi bych to rozpočítala, nebo tak nějak. (To zas ber jako vtip ty, tak moc blbá nejsem.)
Taky se měj krásně a užij si to (pokud to jde) zítra v Osvětimi! :)

3 Lenča Lenča | 24. october 2013 at 17:49 | React

Osvětim, tak to bude depresivní výlet :D  Taky se tam chci někdy podívat, ale myslím, že bych brečela nebo se celej den klepala nebo tak něco :D Pak mi musíš říct, jaký to bylo.

Líbí se mi ta tvoje věta "věřím, že lidé zvolí dobře a bude nám všem hezky" :DD Ohledně voleb už jsem pesimista, myslím, že ten výsledek ani nechci vidět :D Ale volit jdu a budu volt někoho rozumného ;)

4 hogreta hogreta | Email | Web | 25. october 2013 at 22:21 | React

A počkej, až budeš mít ten "výlet" do Osvětimi za sebou, to teprve nebudeš chápat, jak někdo může volit komunisty a celkově jak někdo může něco takového popírat či nepovažovat za důležité:-O. Řekla bych, že podobný poznávací zájezd by měl být pro studenty povinný:-O.

Jinak ti přeji hodně štěstí v blogování a jsem ráda, že jsem narazila na tvůj blog:).

5 ChristinaD ChristinaD | Email | Web | 29. october 2013 at 23:56 | React

No, aspoň knihy máme společné. :D Ptačí zpěv? Není to i film? Birdsong? Ten jsem viděla, ale nevím, jestli je to to samé. Výlet si užij.
Já miluji zpěv, takže tolik k tomu sboru... A asi tě teď zklamu, ale je mi to jedno, protože tohle je můj názor: já volila Komunisty. Oni nebyli jen špatní, víš... :)

---
Nominovala jsem tě do Liebster Award. (http://ande-musik-evigt.blog.cz/1310/liebster-award) Tento TAG mě zaujal a myslím, že by mohl zaujmout i Tebe... :)

6 wandaradova wandaradova | Web | 30. october 2013 at 16:02 | React

Tvá povídka na přání je hotová, pojď se mrknout ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama