Matched 1 (Dokonalý pár) - Když 1, polovinu spím..

16. april 2013 at 21:49 | Lour |  Books
Ahojky :D
Dneska jsem zde s recenzí, nebudu tady psát co se dneska psalo a další takové blbosti, takže se hned vrhnu na recenzování. Jenom ještě oznámím, že dneska večer přiletí ségra z Irska :3 Strašně se těším!! Ale teď k recenzi. Jak jsem se zmínila v předchozím článku, tak jsem už konečně dočetla Matched 1 - Dokonalý pár.


Autorka: Ally Condieová
Nakladatelství: Knížní klub
Anglický název: Matched
Rok vydání (V ČR): 2012

Anotace:
V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete.

Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život.
Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.Tuto knížku bych nezařadila mezi ty mé nejoblíbenější. Proč? Tak já vám to řeknu (napíšu). 1. polovinu knihy, asi do strany 185 (Je to zaokrouhlené :DD) jsem se nudila. Opravdu nudila, nebyla tam žádná akce. Nic nějak zásadního se tam nedělo. Možná ji umřel dědeček, ale to bylo jasné! Vždyť už jen v té anotaci píšou, že vyberou den, kdy zemřete, takže se o tom vědělo. Potom se tam ještě možná stalo, že se ji tam objevila ta jiná tvář, ale jinak... už myslím nic. Takže jsem to nějak "přetrpěla" a došla k té druhé půlce, která byla vážně dobrá! Fakt se mi líbila, už tam byla část románu, bylo to napínavé a hlavně se tam něco dělo. Jinak bych řekla, že tu druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem. Nebyl čas se tam už nudit. Takže si nejspíš přečtu i 2. díl, který doufám už bude celý skvělý. :)
A teď něco k postavám. Hrozně se mi líbil Cassiin bratr! :DD Celý já. Chodí pozdě.. :D Opravdu jsem se v něm trošku viděla. Samotná Cassie mi byla sympatická a nemám toho k ní moc říct, popravdě by mě zajímalo, jak by jsem se chovala na jejím místě. :D Ale Xandera jsem si už tolik neoblíbila. Já nevím proč. Asi jak na konci říká, že donutil toho Kye sníst ty pilulky. Možná to je i tím, že tam zas tak moc není o něm. Takhle -není to můj tip. :D A na konec Kye, který byl tak roztomilý! :D Jak ji učil psát, kreslil ji jeho příběh, no úžasné..
Knížku bych hodnotila tedy dobře, avšak nějaké ty mínusy tam jsou, ale určitě si to přečtěte, možná to jen já jsem se nudila. ;) Jinak k obálce - Je nádherná. Opravdu se mi moc líbí! :)

Tím pádem dávám knížce
/5
Jednu knihu jsem musela ubrat za tu 1. polovinu :))
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 N. N. | Web | 17. april 2013 at 17:19 | React

Mě lákají už ty obrázky, co o tom všude jsou... Strašně moc si to chci přečíst, ale nejspíš na to teď nemám peníze, protože si budu kupovat Loď... a ty dva další díly.
Ale věřím, že je to fakt skvělá knížka.
Mimochodem, kolik stojí?:D

2 I´m not happy I´m not happy | Web | 17. april 2013 at 20:34 | React

Tuhle knížku jsem nečetla,ale chtěla bych si jí po tvé recenzi přečíst :) Hezký blog a články :)

3 ChristinaD ChristinaD | Email | Web | 17. april 2013 at 20:47 | React

Bohužel, zlato, tuhle knihu vůbec neznám, ale musí být fajn... alespoň ta druhá část. :) Když mluvíš o tom, jak jsou nějaké pasáže nudné, připomněla jsi mi knihy Victora Huga... přesto si od něj plánuji přečíst Bídníky, které mají okolo 1400 stran... :DD Tak mi řekni, že nejsem blázen... :))

4 Anna Elizabeth Potter Anna Elizabeth Potter | Email | Web | 30. may 2015 at 12:08 | React

Knihu jsem dočetla do strany 60 a potom jsem jí vrátila zpátky do knihovny. Jak jsi psala málo děje ale myslím, že se k ní v budoucnu vrátím

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement