March 2013

Hvězdy nám nepřály aneb "Nejvtipnější smutný příběh"

30. march 2013 at 17:18 | Lour |  Books
Krásný den všem!
Tak se po poměrně dlouhé době znovu ozývám a dnes přicházím s mou 1. recenzí knížky na blogu! *tlesk, tlesk! * Podle nadpisu článku jste si mohli všimnout, že to bude světový bestseller Hvězdy nám nepřály od Johna Greena. Ale ještě než začnu psát recenzi, tak bych vás chtěla upozornit, v případě, že jste tady zavítali poprvé :D, že mám nový layout! Juchů! No, ale už tady nebudu otravovat těmi mýmimi žvástami a jdem na to!

Hvězdy nám nepřály - John Green
Autor: John Green
Nakladatelství: Knížní klub
Anglický název: The fault in our stars
Rok vydání (v ČR): 2013

Anotace: Zajímavá a citlivá knížka o šestnáctileté Hazel, která trpí rakovinou a sblíží se s Augustem, jemuž se podařilo tuto nemoc překonat. Ti dva mladí lidé se výborně doplňují, a navíc je spojuje originální pohled na život i na chorobu, která je postihla. "Nejvtipnější smutný příběh" je napsán s mimořádným smyslem pro humor a sarkasmus a díky autorovu vypravěčskému talentu vyznívá velmi působivě.Tak si myslím, že ta knížka mne naučila mnoho nového. Asi poslední čtvrtinu knihy jsem probrečela.. Ona je tak skvěle napsaná! 1. Vtipná! Myslím, že druhý název knihy -"Nejvtipnější smutný příběh" je naprosto pravdivý. Opravdu jsem se u toho smála, až se mě mamka ptala, čemu se tak směji. :D 2. Pravdivá. Autor tam napsal vše na rovinu. I ty nejbolestivější věty. A proč bychom měli skrývat pravdu, když se to stejně jednou všichni dozví, že? A za 3. Dojemná. Bože, ta kniha snad každého donutí k pláči. A doporučuji, nečtěte to ve škole. Mi stačila jedna kapitola a už mi slzely oči. Sousedka, co vedle mě sedí v lavici si o mě trošku dělala starost. Tak jsem si to raději nechala na doma. :D
Když to shrneme, tak je to jedna z nejskvělejších knížek. Hrozně se mi líbilo, že to je z jiného prostředí a úplně o něčem jiném. O něčem novém! Za což velice autorovi děkuji. A taky mě uchvátilo, jak se vžil do nás holek. Úplně skvěle popisoval pocity Hazel. Jsem strašně moc ráda, že knihu mám v poličce a myslím, nebo i doufám, že to není naposled, co jsem četla něco od Johna Greena. Nu a kdo to ještě nečetl, honem do knihkupectví (knihovny) si ji koupit, protože nebudete litovat!

A pár krásných úryvků (citátů) z knihy :) - " Střčíš si zabijáka do pusy, ale nedovolíš mu zabíjet. "
- " A já jsem se zamilovala tak, jako když člověk usíná : Pomalu a pak najednou docela. "
- " Bez bolesti by člověk nepoznal radost. "
- " Miluji tě v přítomném čase. "

No, jak teď tady listuji těmi stránkami, tak zase bulím.. :DD Jsem strašná.. :D

Ale teď už se musím rozloučit, tak snad zase někdy brzy napíšu :DD Jinak si užijte Velikonoce!! :DD


Harlem Shake! :D

24. march 2013 at 9:13 | Lour |  Zápisník té střelené
/Ona je úžasná! /
Dobré ranko!
Tak se vám po dlouhé době zase ozývám. Popravdě jsem neměla moc chuť psát něco na blog. :D Ale teď jsem tady. :) Včera jsem byla na Harlem Shake, který se točil u nás ve městě. No, já s kámoškou jsme tam byli jediné holky a to jsme nechtěli ani tančit, ale nakonec jsme do toho šly. Potom se tam přidali nějaké 3 kozy :DD Byla strašná z..z..zima :D Jak bude video, tak vám ho sem hodím. ;) To jest asi vše k včerejšku a teď. Mám pár novinek - Bude nový lay na blogu! *Jupí* Potom přidám další část povídky, snad. *Jupí* A jsem závislá na svém novém mobilu :DD Kdyby něco - Můj Pou se jmenuje Lourinks, na Instagramu jsem pod jménem Lour_y :) :D Jo! A v úterý hraju představení s pár lidmi ze třídy před primátorem a vyznamenanými učiteli. Bude to o Komenském. Já to jakoby ještě s jednou holkou uvádím a mám tam takové ty kecy o něm, ale je to vše udělané zábavnou formou. Takže sranda. Jsme tam samé holky a jeden kluk (Komenský) a máme všichni modré XL trička, což znamená, že v tom plavu. :D Ale těším se, vyhnu se škole a budu mít ředitelskou pochvalu :D Zase.. :D no a od středy máme PRÁZDNINY! :D Co vám ještě povím? Jo, že včera a předevčírem jsem furt zpívala na této stránce - http://karaokeparty.com - Jmenuju se tam Loury. :D bacha na mě, vyhrávám tam 1., 2. a 3. místa :D A to se divím, protože můj zpěv je úděsný.. No nic, tak já mizím. Čaute! ;)

Náruč zaplněná chlupama :D

17. march 2013 at 19:27 | Lour |  Zápisník té střelené
Čauté!
Tak zase píšu. Tentokrát mám ale u sebe, přesněji v mé náručí je i můj králik (resp. králičice :D ) Kulička! Co dělá? Snaží se právě seskočit ze židle, jenže ji to moc neprochází. :D Někdy sem musím přidat její fotku! Má už 6 nebo 5 let, stařenka moje. Teď jen doufám, že na mě nevykoná svou potřebu. -.- No, ale zpět ke mně. Co je u mě nového? Je toho strašně moc, tak začnem od toho nejstaršího - Mám nové tričko! :D Jak jsem psala, byla jsem s kámoškou v kině na Mocný vládce Oz (mimochodem, skvělý film, jsem tam zase na konci bulela ;( :D ) a potom jsem šli do obchodů. Vzali jsme si v Housu hromadu oblečení a začli to zkoušet a nakonec jsme si každá koupila tričko, dám fotku. Jako další.... Mamča mi koupila košili, taky z Housu, původně jsem ji měla dostatna svátek, který se mi rychle blíží, ale mamka nevěděla, jestli mi je dobá, tak mi ji dala už teď. :D No, potom jsem dostala novou knížku - To je tak, když mě a od mamky přítele pošlou na nákup.. Takže mi koupil knížku, jmenuje se Hvězdy nám nepřály a napsal to John Green. Jak ji přečtu, dám recenzi. Já jsem říkala, že mi ji nemá kupovat, ale on furt že jo.. tak nakonec ji mám.. :DD A jako úplně největší novinku ---- Mám nový mobil!! :DD Ani nevíte, jak jsem šťastná. Můj starý mobil, který neměl WiFi, Anroid, nic, tak se pokazil, prostě nereaguje na dotyk, takže mi nejde nic.. :( Zrovna jsem si ho začala oblibovat A tak večer druhého dne mamka přišla s krabičkou, já jako, co to je? A teď najednou mobil! :DD Chápejte, co asi ještě mamka přede mnou schovává? :DD Takže - Je to Sony Ericson WT19i (Walkman). Bože, jsem z něj tak nadšená! :DD Potom mamka jako, že mi ho dala tak bezdůvodně.. no... že to už mám na narozky, které mám až v srpnu.. :DD * směje se * Né, je to prý vtip. ;) Tak a to je asi vše. Zítra zas do školy :( Nechce se mi. Uf, celkem dlouhý článek, já už radši končím :D Pá :)*

To je ono :D :)

A košile. Ach, miluju košile, už mám doma 2 :D :)

Pitch Perfect! - Ladíme!

14. march 2013 at 17:23 | Lour |  To, co se nikde nevešlo
Čauky, mňauky :D
Dneska přicházím s článek o jednom filmu, který nese název Pitch Perfect! v angličtině a v českém ho můžete najít pod Ladíme!
Takže, o čem je tento film?

Am I here?

13. march 2013 at 20:36 | Lour |  Když začnu "tvořit"
Krásný večer! ( Musím vymyslet nějaký originální pozdrav ;) )
Áno, zase jem tady nebyla, ale teď už se nechystám někam zmizet a neříct vám o tom! Tolik hříchů! Pff... Nicméně, byla jsem u babičky a vzala si sebou noťas a od mamky takový ten přenosný net, takže jsem si říkala, proč bych to měla oznamovat, když budu mít možnost vám tady napsat! Cha,cha,cha.. Čas byl, jenže ten internet byl strašný! Fungoval mi jen skype a to fakt jen trošičku. Takže mé plány se tak trošku.. zvrtly? :D Jo.. Ale teď už jsem zase v pohodlí domova a konečně, KONEČNĚ!, mám rychlý inťoš. :D Před prázdninami jsem nafotila pár foteček tulipánů (myslím, že to jsou tulipány, v květinách se nevyznám) a tak vám je sem hodím. Jinak jsem napsala další část povídky :) ale tu vám tady dám asi až a týden -.- Jinak mám v plánu napsat na Téma Týdne!! :) A z mého života? No.. v pátek jdu ven s kámoškou a kámošem, jdeme na "nákupy" i když vím, že si nic nekoupím, kromě jídla, protože šetřím do Prahy, do Palladia, ale buďme si upřímní, tam stejně nic není, vždycky si dovezu jen náušnice z Clair's ;) Ale teď k těm fotkám :)


Ta fotka je strašně divná :DD Mám tam zelené oči.. přitom mám.. zelenomodrošede - měňavé :DD
To je jedno a je blbě zaostřena :DD

Tak a to je vše.. Mějte se krásně!! :)

Set fire to the rain- piano :)

9. march 2013 at 22:09 | Lour |  Zápisník té střelené
Čusík, džusík! :D
Jakpak se vede? U mě celkem fajn, zítra jedu k babičce, takže bude pohoda :) Dneska jsem si vytiskla noty na písničku od Adele - Set fire to the rain.. tak jsem se to naučila, ano za dnešek, a natočila video :DD Myslím, že je to celkem dobré, ale.. noo... ty chyby.. mám z nich husí kůži :D Co nadělám, prostě dokonalé to nebude :D Takže, doufám, že se vám to bude líbit a jo ještě - Natáčela jsem to trošku ve tmě :DD trošku hodně.. ;) Jinak.. nic zásadního se v mém životě nestalo, snad jen to, že celá naše třída je teď rozhádaná, byla jsem včera za kámoškou v nemocnici a už mi konečně začaly PRÁZDNINY! <3 Takže já končím, pá :)


Odvrácená tvář - 2. část - 1. slovo

7. march 2013 at 21:09 | Lour |  Má říše fantazie
Tadáá! A je tady slíbená 2. část povídky - Odvrácená tvář. Doufám, že bude mít stejně dobrý ohlas jako minule :) Ještě jen pár organizačních věcí - Tu černou holku jsem tam potom jmenovala Černá.. takže se nelekněte ;) :) A už vám jen přeji příjemné čtení..

P.S. - TADY je odkaz na 1. část ;)

2. část - 1. slovo

" Sakra! Uch.." Se zpožděním sedm minut utíkám do třídy. Před dveřmi se zastavím, nadechnu a prudce zatáhnu za kliku. Do třídy přímo vtrhnu, jako nezvaný host. Samozřejmě se na mě všichni podívají. Otočím se na Paní Sledgeovou, která mne probodává svýma hnědozelenýma očima, které se schovávají za brýlemi.
" Dobrý den.." řeknu potichu.
" Slečno Travisová, jdete o sedm minut pozdě, doufám, že máte dobré vysvětlení." Odpoví. Vyhrknu ze sebe první výmluvu, která mě napadne a při tom se rozhlížím po třídě.
" Já.. No.. Já jsem zaspala. Opravdu mě to mrzí." Můj pohled se zastaví na té "černé dívce". Havraní vlasy ji padají do obličeje, přitom si něco kreslí do sešitku, ale co mě zarazilo nejvíc bylo to, že seděla na volném místě vedle mě.

První jarní dny

5. march 2013 at 16:34 | Lour |  Zápisník té střelené
Ahoj! Ano, není to sen, ano, opravdu píšu.. :DD Mám dobré vysvětlení pro to, proč jsem tu nebyla.. takže od začátku - Od čtvrtku do soboty jsem byla na horách - Mimochodem bylo úžasně, byli jsme v Koutech nad Desnou a taky jsem pro vás natočila video, jak jedu dolů ze svahu, bylo to celkem o... hubu :DD A ti lidi se na mě dívali, jak na nějakého exota, že jede s foťákem v ruce a u toho ještě mluví * Záchvat smíchu * Tak to ještě musím nějak sestříhat ;) No a v něděli jsem se musela učit a v pondělí taktéž, protože jsem zrovna nebyla ve škole, jak berou rovnice, takže jsem to nechápala, ale moje úžasná kamarádka Lenča ;) mi to vysvětlila a chápu to. :D
Ale zpět k nadpisu článku. Vím, že ještě není jaro, ale u nás ve městě už jsou takové ty první jarní dny - vzduch studený, obloha bez mráčků a na sluníčku je úžasně teplo. Takovéto dny miluju.. Což je divné, protože mám vždy radši déšť, sníh, atd.. Já vím, jsem divná :D Taky nemám ráda léto, ale to už je jiná kapitola ;)
Jinak dneska ve škole bylo celkem dobře.. :) Jelikož jsem měla ráno čas, tak jsem si zapletla offinu, kdyžtak dam obrázek.. Teď hraju s kámoškou dobyvatele a půjdu se asi mučit.. :) Jo a víte co se mi stalo, jak jsem přišla ze školy? Začla jsem uklízet! Vytřela, vysávala, utřela prach.. Já a uklízení, to nejde dohromady. Nechápu, co to do mě vjelo :DD No, ale už mizím, tak se mějte :)
P.S. - 2. díl povídky přidám asi zítra ;)
Pohled z okna na sluníčko :)

Můj dnešní účes, už je trošku rozcuchaný, tak snad to aspoň trochu půjde vidět :)